2/24/2013

Życie kulturalne Polonii, czyli Kabaret Jurki i Kabaret Neo-Nówka

   Wczoraj mieliśmy niesamowitą przyjemność wybrać się na występy kabaretów Jurki i Neo-Nówka. Bilety mieliśmy kupione już dobry miesiąc temu- i bardo dobrze, bo rozchodziły się jak ciepłe bułeczki! :)
   Kabarety występowały w naszym chicagowskim Centrum Kopernikowskim, o którym już nie raz wspominałam. Muszę przyznać, że dawno się tak nie uśmialiśmy, jak wczorajszego wieczora! Obie grupy stanęły na wysokości zadania i dały naprawdę dobry show! Podobało mi się również to, że zarówno kabaret Jurki, jak i Neo-Nówka, wiele skeczy zmodyfikowały pod warunki Chicago (wiem, że na ogół są drobne modyfikacje do miasta, w którym kabaret aktualnie występuje, ale mam wrażenie, że chicagowskich było wyjątkowo dużo!). Mogliśmy więc na przykład usłyszeć "jechałem po Cicero i mnie okradli" czy w skeczu "Niebo", kiedy św. Piotr daje różne obietnice Polakom zebranym pod bramą, że "Jackowo zostanie przeniesione na Michigan". :)
   Co też uważam na plus- nie było gwiazdorzenia, a zarówno w przerwie między występami, jak i po występach, oba kabarety wychodziły, aby dać autografy, porozmawiać i zrobić zdjęcia ze wszystkimi chętnymi. Dla tutejszej Polonii każde takie spotkanie z polską kulturą jest naprawdę ważne i wartościowe.
   Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy goście potrafili się odpowiednio zachować- po występach sala nie wyglądała najlepiej: wszędzie walały się puszki po piwie i puste kubki. Szkoda, bo w teatrze takich rzeczy tym bardziej nie przystoi robić...

   I zanim przejdę do zdjęć, jeszcze krótka informacja kullturalna dla Czytelników z Chicago i okolic- oto kilka najbliższych imprez, na które być może ktoś będzie chciał się wybrać:
- 9 marca- sztuka "Fredro dla dorosłych"
- 10 marca - sztuka "Ślub doskonały", w obsadzie m.in. Katarzyna Glinka, Paweł Małaszyński i Andrzej Nejman
- również 10 marca występuje Majka Jeżowska
-16 marca wsytąpi Monika Brodka
- 6 kwietnia zagra zespół Raz Dwa Trzy
- 20 kwietnia- występ Kabaretu Moralnego Niepokoju
- 4 maja zagra zespół Perfect
- pod koniec września wystąpią C. Pazura, A. Kryszak, P. Bałtroczyk i A. Andrus

Trochę się u nas dzieje, prawda?:)

A teraz kilka zdjęć z wczorajszego wieczoru:2 komentarze:

  1. Neonówkę i Wandzię uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niebo to chyba najlepszy skecz jaki wżyciu widziałam...
    Proszę o wiadomość, mam dużo pytań co do emigracji... pozdrawiam!
    cuarelena@gmail.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pamiętnik Emigrantki , Blogger