4/04/2012

Garść nowinek z USA

   Poranek spędzony w domu, a to oznacza telewizyjny i internetowy przegląd nowinek z USA. Oto te moim zdaniem najciekawsze:* W Teksasie przeszło kilkanaście tornad. Pozrywane dachy domów, połamane drzewa, samochody w powietrzu- aż cud, ze nie ma ofiar śmiertelnych...

źródło zdjęć: www.mediagallery.usatoday.com* W zeszłym miesiącu pisałam o Rodzie Blagojevichu- byłym gubernatorze Illinois, skazanym na 14 lat pozbawienia wolności za korupcję i nadużywanie władzy. Wczoraj odbył się proces jego pomocnika i przyjaciela- Lona Monka. Alonzo "Lon" Monk został skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Rozpoczęcie wykonywania kary zaplanowane jest na 6 lipca.

Monk i Blagojevich (źródło zdjęcia: www.chicagomag.com)


* Badania naukowe pokazują, że picie kawy i regularne poranne ćwiczenia zmniejszają ryzyko powstania nowotworów skóry- poinformowano na corocznym spotkaniu the American Association for Cancer Research  w Chicago

W ostatnich dniach odbyła się akcja wyłapywania nielegalnych imigrantów, którzy na swoim koncie mają inne przestępstwa, takie jak rozboje, gwałty, handel narkotykami czy gangsterka. Złapano ponad 3000 osób, które zostaną osadzone w więzieniach lub deportowane. Była to kolejna akcja z cyklu "Cross Check", który doprowadził już do przeszło 5000 aresztowań.

* I ostatnia nowinka, choć dla mnie bardzo istotna- The Art Institute of Chicago przyłączył się do Google Art Project. Dzięki temu część zbiorów można oglądać w wysokiej rozdzielczości na internecie. Owszem, nie jest  to z pewnością to samo, co pójść do muzeum, ale jeśli ktoś nie ma możliwości odwiedzić Chicago, to z pewnością jest to jakieś rozwiązanie. Google Art Project uruchomiono w zeszłym roku i jak na razie przyłączyło się do niego kilkadziesiąt instytucji z kilkunastu państw. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć zbiory chicagowskiego Instytutu Sztuki, jak również innych muzeów, które przyłączyły się do projektu, zapraszam na stronę Google Art Project.


Georges Seurat, A Sunday on La Grande Jatte

Jeden z eksponatów The Art Institute of Chicago.

źródło: www.artic.edu

3 komentarze:

 1. Jak napisałaś o tornado w Teksasie, od razu pomyslałam o Dorotce z Czarnoksiężnika z Krainy Oz...

  Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie same akcje "łapanki" odbywają się z UK. Ostatnio oglądałam program i wygląda to dość brutalnie. Można powiedzieć, że prawie z ulicy do samolotu.

  Dołączam się do czytelników!
  Życzę powodzenia w "szukaniu swojego miejsca" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna wiosna juz u was
  a Google art project wydaje sie bardzo ciekawy,
  ale widok obrazu na zywo jest nie do zastapienia.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pamiętnik Emigrantki , Blogger