4/13/2012

Weekendowy przegląd prasy

   Dziś w "Monitorze" masa ciekawych informacji! Niestety, jednocześnie przerażających. Przestępczość w Chicago jest zdecydowanie niekończącą się historią.
   Ot, już z pierwszej strony krzyczy do nas informacja, że w pierwszym kwartale 2012 roku odnotowano w Chicago 120 morderstw, co oznacza 60% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym! Oczywiście, niemały udział mają w tym gangi, które, według policji, odpowiedzialne są za ponad 70% przypadków użycia broni. Ale skądże, nie martwmy się! Przecież mamy obecnie najniższą przestępczość od 40 lat! (według ówczesnych statystyk w Chicago dochodziło do przeszło 800 morderstw rocznie).
   Myli się ten, kto myśli, że to koniec przestępczych rewelacji z pierwszej strony. Otóż, możemy też dowiedzieć się trochę na temat typowo kobiecego przestępstwa- przywłaszczenia pieniędzy w miejscu pracy. Okazuje się, że w tej dziedzinie kobiety na głowę biją mężczyzn- w przypadku przywłaszczeń na sumę powyżej $100,000, 64% sprawców to kobiety! Ale, panowie, nie martwcie się- Wy górujecie we wszystkich pozostałych typach przestępstw.
   Żeby natomiast zakończyć tę prasówkę miłym akcentem informuję, że naukowcy z University of Illinois uznali, że umiarkowane spożycie piwa pomaga niektórym w procesach myślowych :) Między innymi kreatywniej rozwiązujemy problemy oraz szybciej i trafniej odpowiadamy na pytania. Szczęśliwie się składa, że przed nami weekend, można więc na własną rękę sprawdzić poprawność tezy wysuniętej przez amerykańskich naukowców :)
Cheers!

6 komentarzy:

 1. Gdybym mieszkała w Chicago chyba musiałabym omijać szerokim łukiem prasę i TV, żeby nie wiedzieć o tych wszystkich morderstwach ;)
  Stanowczo bardziej podoba mi się informacja o piwie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe coś w tym jest :) Ale powiem Ci, że na ulicach nie widać tej przestępczości, przynajmniej ja mam to szczęście i nie widzę :)

   Usuń
 2. Hej, świetny blog..Gratuluję! Na pewno będę często zaglądać po porcję nowinek zza oceanu..Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Monitor jest w tym tygodniu tendencyjny: kobiety kradna, a faceci sa madrzejsi (bo to na nich przeprowadzano te badania), jak pija piwo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bałabym sie wyjść na ulicę, wiedząc , że jest aż taki wzrost przestępczości. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej owe wyniki zmaleją.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pamiętnik Emigrantki , Blogger