3/21/2012

Red Box

   Co robi przeciętny Polak, gdy chce obejrzeć jakiś film? Prawdopodobnie ściąga go z Internetu, bo szkoda mu kilkudziesięciu złotych na kupno oryginalnej płyty w sklepie albo kilku(nastu) złotych na wypożyczenie z wideoteki.
   Co robi przeciętny Amerykanin, gdy chce obejrzeć jakiś film? Prawdopodobnie idzie do sklepu i kupuje coś za śmiesznie niską cenę. Muszę przyznać, że filmy są tutaj bardzo tanie. Względne nowości można kupić za ok. 20 dolarów, a filmy starsze czasem nawet za 5. Ewentualnie, można za ok. $1,30 wypożyczyć film z czerwonej budki stojącej przy wielu amerykańskich sklepach typu Jewel cze Walgreens- Red Box'a  . "Piratować" nie ma więc sensu. Podobnie jest z resztą z grami (tyle, że gry są jednak trochę droższe).

(zdjęcie robione komórką, więc jakość jak widać)

źródło: www.redbox.com

5 komentarzy:

 1. :)Czerwona Budka wygodnie i tanio.
  Dzisiaj pooglądałem dokładnie "Fasolkę" ta rzeźba żyje.

  OdpowiedzUsuń
 2. a.. w drugą stronę, jak już się oddaje film, to też się wrzuca do tego Red Boxa:P?

  OdpowiedzUsuń
 3. W UK prawie nie ma wypożyczalni. Jest taka firma gdzie wybierasz do 10 filmów miesięcznie i przychodzą pocztą ze zwrotną kopertą na którą nie musisz naklejać znaczka. Oglądasz i wrzucasz do skrzynki pocztowej po obejrzeniu.

  Filmy są bardzo tanie (nie wszystkie bo nowości nie są). I niestety tutaj tez jest taka prawidłowość Polacy ściągają z internetu, Anglicy kupują :)

  PS. Fajna budka tylko mała

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, swietny pomysl z taka budka :D a ogólnie, to świetny blog! :D wpadnij do mnie *: obserwuj, jeśli blog Ci się podoba :) masz twittera? follow? @viktoriapoland :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pamiętnik Emigrantki , Blogger